O nás

Obrovská poptávka po bezdrátových komunikacích, zejména pomocí radiostanic, které v porevolučních dobách nahrazovaly stále nedostupné pevné linky umožnila rychlý rozvoj firmy. Po nástupu mobilních telefonů Eurotel v roce 1994 se stala firma RAMON významným dealerem Eurotelu v Libereckém kraji a zahájila servis mobilních telefonů.

Dalším milníkem byl příchod GSM telefonů NOKIA v roce 1998, kdy firma RAMON následně získala certifikaci pro autorizovaný servis mobilních telefonů Nokia, který jako jediná provozovala pro celý Liberecký kraj až do roku 2015.

 

Vzhledem k tomu, že velkým koníčkem majitele společnosti jsou letecké modely, firma RAMON prodává i RC modely, modelářské potřeby a provozuje eshop rc66.cz.

Untitled_20190521_191904 K.jpg

Historie firmy RAMON se píše od roku 1990, kdy vznikla jako sdružení fyzických osob Václava Černého a Jaroslava Škody. Sdružení vzniklo z kamarádství a nadšení pro bezdrátové komunikace a název RAMON byl vytvořen ze spojení radiostanice – montáž.  Zpočátku „garážová“ firma se roku 1992 přestěhovala do pronajatých prostor ve  Vratislavicích nad Nisou. V roce 1993 proběhlo další stěhování,  do většího objektu Tanvaldská 40, který majitelé následně zakoupili a zrekonstruovali do současné podoby, kde firma RAMON stálé sídlí. V roce 2002 došlo k transformaci na společnost s ručením omezeným, RAMON COMMUNICATION, s.r.o., kterou od této doby vlastní již jen Václav Černý.

 

Untitled_20190521_191510 K.jpg
logo.png
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle